CNIS 2020

 

Els passats 3 i 4 de març es va celebrar la X edició del CNIS, el Congrés d’Innovació i Serveis Públics amb un gran èxit de participació: més de 200 ponent i més d’un miler d’assistents.

La trobada d’aquest any va tenir lloc en una nova localització, la Nave, un nou espai de Madrid amb més de 13.000 metres quadrats destinats a utilitzar-se com a punt de trobada per a la innovació. Aquest gran espai ha permès que aquesta edició fos més participativa, ja que l’organització i les sales estaven molt ben preparades per a aquest tipus d’actes i la zona de networking (on teníem el nostre stand amb els nostres consultors disposats a aportar tota la informació respecte a les nostres solucions d’Administració Electrònica) ha evolucionat notablement en qualitat. Sen dubte, un gran encert per part de l’organització del congrés desplaçar l’esdeveniment fins a aquesta nova localització.

 


I un any més, vam tenir la oportunitat de ser partners del congrés, en aquesta ocasió, com a patrocinadors plata, el que ens va donar la oportunitat de tenir dues ponències pròpies i una sessió de demo al llarg de l’esdeveniment.

L’ambient del congrés fou molt actiu i participatiu, amb molt més moviment en la zona de networking. Moltes entitats tenen nous projectes d’importància a la vista i durant aquests dies hem conegut millor quin és el futur de l’Administració Pública Electrònica.

 

Les ponències del CNIS 2020

Després de la ponència inaugural de benvinguda al congrés, a càrrec d’Àngel Niño, Regidor Delegat d’Innovació de l’Ajuntament de Madrid, es van iniciar les més de 100 ponències sobre el món de la innovació en les Administracions Públiques.

Tot i que en aquesta ocasió hi ha hagut l’absència d’algunes persones que han fet molt per l’impuls de l’Administració Electrònica, totes les ponències han estat d’alta qualitat i de gran interès per a les Administracions Públiques.

De fet, el nostre equip ha notat que edició rere edició del CNIS, les entitats aconsegueixen explicar les seves experiències d’implantació de projectes més rellevants i amb major qualitat, cosa que aporta molt valor als visitants i que dóna una visió més propera i realista de l’Administració Pública Digital.

A més a més, les empreses estan aprofitant el seu know how per a parlar dels seus serveis d’una forma més pròxima i amb una visió molt realista i crítica dels beneficis i aplicacions sobre tecnologies avançades i de futur.

Ens emportem un gran sabor de boca amb el valor aportat per totes les ponències que han introduït nous temes com l’automatització, el blockchain, la intel·ligència artificial, els xat bots, l’atenció digital, el cloud, ... I per suposat, també ens han encantat les noves formes d’implantar Administració Electrònica i nous models similars als presentats fins el moment però més consistents i sostenibles gràcies a l’experiència acumulada per les empreses dedicades a solucions d’Administració Electrònica.

 

eCityclic al CNIS 2020

La nostra experiència ha estat realment positiva. Ens alegra poder seguir tenint presència en un esdeveniment tant important d’Administració Electrònica i seguir creixent any rere any.

Les nostres ponències foren: la primera, “Suite d’eCityclic – Model conceptual d’Administració Electrònica: eficiència, reutilització i govern obert al ciutadà”, a càrrec de Joan de la Paz, Quim Mestres i Marco Milanovic; la segona, “Gestió digital integral de les sessions i actes: eficiència, fiabilitat , transparència” a càrrec de Mª Asunción Fas Vicent, Mireia Puig i Federico Gramage; i la sessió de DEMO o taller “Gravació i retransmissió en directe de les sessions plenàries – integració amb Àudio-Vídeo Actes” a càrrec de Mireia Puig i Carles Berenguer. Totes elles amb un gran èxit de participació i amb la col·laboració de clients i empreses amigues com ADTEL, l’Ajuntament de Sitges i l’Ajuntament d’Alboraya.

 

Per si no vàreu tenir l’oportunitat d’assistir a les nostres ponències, us deixem l’enllaç de la primera aquí i l’accés de la segona en aquest altre enllaç.

Ha estat molt agradable poder parlar amb clients, tenir un tracte personal en un espai més relaxat, intercanviar moments amb altres companys i, sobretot, poder ajudar a aquelles entitats que desitgin iniciar el seu impuls cap a la transformació digital.

 

A més a més, estem molt feliços d’haver pogut conèixer les noves necessitats, ofertes i tendències del mercat perquè la nostra proposta pugui seguir aportant el màxim valor afegit i seguir innovant per a una nova Administració Pública Digital.

 

Per últim, volem agrair a l’organització del CNIS que un any més confiés en el nostre equip eCityclic per ser part del programa d’innovació.

Esperem poder seguir participant en aquest congrés que aporta tant valor a les Administracions Públiques i seguir trobant-nos amb els grans professionals del món de l’Administració Electrònica que sempre ens sorprenen amb noves i innovadores solucions per a la digitalització i la transformació digital de l’Administració.

 

 

Publicat el 11 de març 2020
Comparteix a: