Ple Híbrid Castelldefels

Impulsant el Ple Híbrid

Estem molt feliços d’anunciar que el dimarts 29 de setembre de 2020 es va celebrar la primera sessió plenària en la modalitat de Ple Híbrid amb la plataforma d’Àudio Vídeo Actes i IOn.

L’Ajuntament de Castelldefels fou el nostre primer client en estrenar aquesta nova modalitat de ple en la que hem unit forces junt a l’equip d’IOn Technology per a aconseguir una plataforma potent, de gran qualitat i amb totes les funcionalitats que requereix una eina d’aquest calibre.


El pas definitiu en la transformació digital dels Òrgans Col·legiats

¡Sol·licita la teva DEMO!

Què és el Ple Híbrid?

El Ple Híbrid és una nova modalitat de la solució d’Àudio Vídeo Actes que inclou totes les funcionalitats i serveis de la modalitat presencial, però inclou la possibilitat de realitzar un ple mixt. És a dir, part dels membres col·legiats poden assistir presencialment a la sessió plenària i altres poden assistir de forma telemàtica des de les seves cases o altres ubicacions. El sistema de hardware i l’equip de càmeres i micròfons de la sala de plens s’integren amb la videotrucada dels altres assistents (la qual, es pot realitzar amb la plataforma que cada ajuntament esculli: LifeSize, Zoom, ...etc). Els participants poden interactuar sense problemes, ja que els equips d’àudio i vídeo de la sala es connecten amb la plataforma de videoconferència. La gravació o la retransmissió en directe, vídeo que un cop acaba la sessió s penja a la plataforma d’Àudio Vídeo Actes, és el resultat de la combinació de la videoconferència amb les càmeres i els micròfons de la sala de plens.  El fet de realitzar el ple des de diferents ubicacions no suposa cap problema a l’hora d’emetre vots.

Aquesta modalitat d’Àudio Vídeo Actes està pensada no tan sols pel moment actual que estem vivint amb la crisis de la pandèmia COVID-19 sinó que s’ha creat pensant en situacions futures dins de les previstes per la legislació. Per exemple, davant un desastre natural com una inundació és molt probable que part dels participants no puguin arribar de forma física a l’ajuntament, però amb la possibilitat de realitzar un Ple Híbrid es solucionaria el problema.

L’Ajuntament de Castelldefels confia en el nostre equip

Ens enorgulleix que l’Ajuntament de Castelldefels hagi volgut comptar amb la nostra solució d’Àudio Vídeo Actes en la modalitat de Ple Híbrid per a celebrar el seu Ple Municipal ordinari del 29 de setembre de 2020. Es va decidir realitzar aquesta sessió amb la modalitat de Ple híbrid, amb una petita part dels regidors assistint de forma presencial i la gran majoria de forma telemàtica, per a afavorir les mesures de protecció i seguretat per la COVID-19. La sessió plenària es va realitzar amb complet èxit. Et deixem el vídeo perquè puguis comprovar-ho tu mateix/a.

 

Des d’eCityclic apostem per seguir desenvolupant noves versions, modalitats i funcions per a les nostres solucions d’Administració Electrònica. Estem en constant evolució i buscant la millor manera d’oferir eines que ajudin i facilitin la gestió a les Administracions Públiques. Ens els últims mesos hem donat un salt gegant amb les modalitats de Ple Telemàtic i Ple Híbrid de la plataforma d’Àudio Vídeo Actes.

No sabem quines novetats podrem presentar-vos en un futur però estem segur que seran fruit de la gran feina que s’esforça per realitzar el nostre equip. Si desitges més informació sobre el Ple Híbrid, si us plau, envia’ns un correu electrònic a hola@ecityclic.com .

 

Publicat el 20 de octubre 2020
Comparteix a: