Jove buscant feina

Estem orgullosos d’anunciar que el nostre equip ha estat treballant en la nova web per a Trampoline, el projecte que es troba dins del programa europeu de cooperació transfronterera Interreg V-A Espanya-França-Andorra (POCTEFA) 2014-2020.

POCTEFA té com a objectiu reforçar la integració econòmica i social de la zona fronterera entre España-França-Andorra. La seva ajuda es centra en el desenvolupament d’activitats econòmiques, socials i mediambientals transfrontereres a través d’estratègies conjuntes pel desenvolupament territorial sostenible.

Trampoline pretén promoure i facilitar la mobilitat transfronterera, als Pirineus, de joves que busquen una primera feina, una experiència professional o que vulguin duu a terme les seves idees emprenedores des d’una perspectiva transfronterera.

 


Vols rebre les nostres novetats?

Inscriu-te a la nostra newsletter

Fins ara Trampoline organitzava sessions de formació i sensibilització per a joves i professionals sobre mobilitat transfronterera, formacions d’acompanyament metodològic per a professionals sobre l’accés al treball transfronterer, feia estudis d’oportunitats i oferia un programa de formació bivalent de monitors com a sector clau de primera experiència laboral per a la joventut. I gràcies a aquesta nova web que hem desenvolupat, ara, també ofereix una eina digital per a la cerca de treball, pràctiques, formació i voluntariat.

Nova eina per a trobar feina de Trampoline

El Consell Comarcal de l’Alt Urgell ha estat la institució que ha impulsat aquesta nova eina digital, la qual, permet accedir a totes les ofertes actives per a joves que busquin un primer contacte amb el món laboral a través d’un filtratge (per paraula clau, país, província, població, sector i tipus de contracte).

La visualització es pot fer de tres maneres diferents: a través d’un mapa, per blocs o en un llistat. I es poden ordenar les ofertes per data d’emissió o bé per ordre alfabètic.

A més, es pot accedir a un espai personal en el qual es poden afegir les ofertes de feina favorites i es poden trobar els professionals que formen part de Trampoline que estiguin més propers.

Aquesta nova web de Trampoline ha estat desenvolupada amb Plone, un CMS de codi obert referent a nivell mundial que permet complir amb el nivell AA de les Pautes d’Accessibilitat al Contingut Web. Plone es caracteritza per ser un gestor de continguts molt segur, flexible i potent, ja que està construït sobre una plataforma de Python y Zope, també es pot integrar amb altres plataformes, és de molt fàcil ús i intuïtiu i és adaptable a diferents bases de dades.

El nostre equip ha creat una web totalment responsive, és a dir, que s’adapta a qualsevol pantalla de qualsevol dispositiu. Es una web pensada totalment per a la seva navegació des de dispositius mòbils, ja que segons un informe elaborat per Wiko, els joves de 18 a 24 anys espanyols utilitzen els seus smartphones una mitja de 5 hores i 15 minuts al dia.

 

L’equip d’eCityclic estem molt contents d’haver participat en aquest projecte web i esperem que gràcies a aquesta nova eina digital molts joves dels 3 països puguin trobar les seves primeres feines de manera fàcil i ràpida.

 

Publicat el 16 de juny 2020
Comparteix a: